Monday the 24th - Administrator: fiksam@wp.pl - Hostgator Coupon
  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sp2wT@interia.pl

  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sp2wT@interia.pl

  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sp2wT@interia.pl

  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sp2wT@interia.pl

Bezpieczne wakacje!

 

Dnia 20.06.2017 mieliśmy w szkole nietypowych gości.

Zawitały do nas Hokus i Portos- policyjne psy wraz ze swoimi przewodnikami st.asp.Ireneuszem Kupis i st.sierż.Michałem Woźnickim.

A wszystko to dzięki pomocy i zaangażowaniu pana Kierownika Referatu Prewencji st. asp.Bernarda Cimciocha, dzielnicowego mł.asp.Marcina Czechowicza oraz zastępcy komendanta podkom. Jakuba Namerła.

  Głównym celem spotkania było przypomnienie naszym uczniom  podstawowych zasad bezpieczeństwa. Jest to szczególnie ważne w okresie  wakacji, kiedy bardzo często nasze pociech spędzają czas wolny nad wodą, na spacerach… lub zostają same w domu. 

Panowie poza bardzo ciekawą prezentacją multimedialną na temat bezpieczeństwa, przygotowali pokaz umiejętności szkolonych psów policyjnych. Pieski zaprezentowały pokaz posłuszeństwa i atak.

Mamy nadzieję, że dzięki innej -tym razem- formie przygotowanego spotkania uczniowie na dłużej zapamiętają oraz będą przestrzegać  zasad bezpieczeństwa.

W tym również celu na szkolnym korytarzu przygotowana została gazetka ścienna- zachęcamy do poczytania!

Przypomniałyśmy tam również najważniejsze numery alarmowe przydatne w sytuacjach kryzysowych.

Życzymy wszystkim wspaniałych, słonecznych, wesołych…. a przede wszystkim BEZPIECZNYCH WAKACJI!

GALERIA

Izabela Bodoń

Irena Zborowska

Eliza Wołoszyn

WYCIECZKA DO PARKU LINOWEGO

W ramach poprawy kondycji fizycznej i przezwyciężenia własnych słabości, a zarazem wspaniałej zabawy,  w dniu 20 czerwca 2017 roku klasa VI b  pod opieką pani Izabeli Bodoń i Ireny Zborowskiej,  wybrała się na wycieczkę do Parku Linowego na Płotkach w Pile. Celem wycieczki był przede wszystkim: stały rozwój fizyczny; troska o zdrowie i kondycję fizyczną oraz nauka zdrowego stylu życia.  Najpierw mogliśmy korzystać z dodatkowych atrakcji znajdujących się w parku:  plac zabaw i siłownia. Następnie , aby nabrać siły skonsumowaliśmy kiełbaski  z ogniska. Olbrzymie wrażenie i radość uczestników wycieczki sprawiło rozmieszczenie tras o różnych stopniach trudności i wysokości. Naszą trasą do pokonania była trasa niebieska. Po kilkudziesięciu minutach, każdy został ubrany w uprząż asekuracyjną i ruszyliśmy na trasę. Większości przyszło to bez większych problemów. Inni-pomimo niewielkich trudności również ją pokonali. Pobyt w parku zapewnił nam wiele niezapomnianych wrażeń, trochę adrenaliny i wysiłek na świeżym powietrzu. Zabawy w parku linowym uczą opanowania, odpowiedzialności, technik utrzymania równowagi oraz przełamują barierę lęku wysokości czy strachu. Już dzisiaj zaplanowaliśmy kolejny wyjazd w przyszłym roku szkolnym.

GALERIA

OPIEKUNOWIE:

IRENA ZBOROWSKA

IZABELA BODOŃ

Zajęcia pozalekcyjne ZOSTAW KONSOLĘ, ZASIĄDŹ PRZY STOLE

Zajęcia realizowane w I sem. w ramach projektu matematycznego MATEMATYKA? WIĘCEJ! LEPIEJ! CIEKAWIEJ! były kontynuowane w II sem. pod zmienioną nazwą: ZOSTAW KONSOLĘ, ZASIĄDŹ PRZY STOLE.  20 uczestników zajęć w każdy poniedziałek spotykało się, by kontynuować rozgrywki w edukacyjnych grach logicznych. BRAINBOX MATEMATYKA, RUMMIKUB, BLOKUS, ZAKUPY – to ulubione gry uczniów. Przed Dniem Matki uczestniczyliśmy w warsztatach mydlarskich w Muzeum Ziemi Nadnoteckiej, a następnie ozdabialiśmy lniane woreczki techniką decoupage, by zapakować wykonane własnoręcznie ekologiczne mydełko. Mamy mogły być dumne, ale i zaskoczone umiejętnościami swoich pociech. Efekty prac uczniów widać na zdjęciach.

GALERIA

                                                                                     Prowadząca zajęcia – Grażyna Kordek-Zozula

               

Lekcji przyrody w lesie z klasą IVa

Lekcje przyrody to nie tylko teoria. To również eksperymenty, obserwacje, wycieczki w teren. Dlatego  20.06.2017r. klasa IV a wybrała się na zajęcia terenowe do lasu. Uczniowie poznali warstwową budowę lasu. Mogli obserwować w środowisku naturalnym rośliny leśne oraz przyporządkowywać je do poszczególnych warstw lasu. Utrwaliliśmy sobie również nazwy zwierząt leśnych. Nie udało nam się zaobserwować większych zwierząt. Spotkaliśmy na swej drodze mrówki, które z kolei dokuczały dzieciom.

                Poza poznaniem warstw lasu, rozpoznawaniem drzew, dzieci wzięły udział w zajęciach „Surwiwal czas zacząć”, które odbyły się w ramach projektu „AKTYWNI MIESZKAŃCY”. Zajęcia przeprowadził z dziećmi Pan Marek Maluśkiewicz, z Fundacji POLEM LASEM.  Informacje podawane przez Pana Marka były dla nich bardzo interesujące. Dowiedziały się o tym, że motywacja jest kluczem do sukcesu przetrwania w trudnych sytuacjach. Zobaczyły sprzęt, który można wykorzystać podczas samotnych wypraw po lesie, kiedy zaskoczy nas jakaś sytuacja. Oczywiście od razu pytały, gdzie można kupić poszczególne rzeczy. Zapoznały się również z zasadami bezpiecznego zachowania w lesie ogólnie oraz podczas burzy.

Co najważniejsze same mogły spróbować rozpalić ogień za pomocą krzesiwa. Spróbowały zbudować szałas w dwóch konkurujących ze sobą grupach. Podczas przeglądu wykonanych „budowli” uznano, że obie grupy wykonały to zadanie świetnie. Atrakcją okazały się również zawieszone między drzewami hamaki. Frajdą było dla dzieci samo leżenie na hamaku lub siedzenie w kilka osób oraz bujanie nim.

Wszyscy wrócili do szkoły na kolejne lekcje zadowoleni z wyprawy i trochę smutni, że szybko się skończyła.

GALERIA

 Opiekę nad klasą sprawowały panie Małgorzata Chromiec oraz Martyna Kłos.

                                                                                                              Małgorzata Chromiec - nauczyciel przyrody

Piknik w Straduniu

                          12 czerwca uczniowie dwóch klas II a i II c gościli w gospodarstwie pana A. Wojnickiego w Straduniu. Znajdujące się niedaleko Trzcianki ranczo, zachwyciło nas swoim usytuowaniem. Dzieciom w szczególności podobały się konie .Dotychczas miały możliwość obserwować Koniki Polskie. Tym razem poznały nową rasę- Konie Śląskie. Obserwowały konie w stajni i na wybiegu.  Najpiękniejszy okaz –ogier ze stadniny w Książu, wywołał podziw dzieci i dorosłych. Ta wspaniała lekcja przyrody została wzbogacona jeszcze jedną   atrakcją, znajdującą się niedaleko rancza. Tą atrakcją był „Hotel dla owadów”, punkt badawczy jednej z uczelni. Zainteresowanie  dzieci  wzbudziły wyeksponowane miejsca, w których to mogą zamieszkiwać owady.                                       Wyjazd ten był również okazją do wspólnych, swobodnych zabaw.

GALERIA

  1. Majewska R. Porankiewicz