Friday the 15th - Administrator: fiksam@wp.pl - Hostgator Coupon
  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sp2wT@interia.pl

  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sp2wT@interia.pl

  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sp2wT@interia.pl

  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sp2wT@interia.pl

Andrzejkowa dyskoteka klasy III a i c

      29 listopada uczniowie klasy 3a oraz 3c wspólnie świętowali Andrzejki. Wróżbom i zabawom nie było końca. Były balony z wróżbami, taniec z balonem w parach, wyprowadzanie butów za próg. Prawdziwą sensacją była wróżka, która wróżyła z tajemniczej kuli. Kolejka do niej  nie miała końca. Dzięki uprzejmości rodziców na dyskotece nie zabrakło kolorowych, migających świateł a nawet sztucznego dymu! Mamy i babcie  bardzo się postarały, aby umilić nam  ten jedyny w swoim rodzaju wieczór.  Pyszne ciasteczka, rogaliki, a nawet babeczki z wróżbami uprzyjemniły nam zabawę i nawet pobyt w szkole  następnego dnia. Wszystko co dobre szybko się niestety kończy i tak też było z naszą dyskoteką. Mimo, że wszyscy świetnie się bawili, zabawę należało zakończyć.   

GALERIA                     

  1. Porankiewicz, M. Majewska

Szkolenie z obsługi Tablicy Interaktywnej dla zespołu matematyczno-przyrodniczego i ogólnorozwojowego

Pierwsze szkolenie z obsługi Tablicy Interaktywnej dla zespołu matematyczno-przyrodniczego i ogólnorozwojowego  odbyło się dzisiaj. Przebiegło sprawnie, bez niespodzianek sprzętowych. Następny termin dla zespołu humanistycznego i językowców został ustalony na 12.12.2017r (wtorek) godz. 16.00.

GALERIA

"Andrzejkowe czary-mary”

29 listopada po południu,  klasa 3f ze Szkoły Podstawowej Nr 2 spotkała się na długo oczekiwanym wieczorze wróżb i zabaw. Od razu  zapanowała magiczna atmosfera, gdyż Andrzejki to wieczór ( w wigilię św. Andrzeja ) według dawnych wierzeń mający magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej, bliskiej i dalszej przyszłości. Impreza rozpoczęła się krótkim wprowadzeniem przez wychowawcę, nawiązującym do samego święta i tradycji z nim związanych. I zaczęło się! Podczas zabawy piękne wróżki Ania, Zuzia i Asia przepowiadały przyszłość. Nie zabrakło  ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki, kubeczków z symbolami itp.  Wróżby przeplatane były licznymi konkursami, tańcami i zabawami przy skocznej muzyce. Dzieci nauczyły się też tańca robotów.  Podczas krótkich przerw dzieci raczyły się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez klasową radę rodziców.
Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy wieczór. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.

 

                                                                                Wychowawca klasy     
                                                                                Wioletta Frąckowiak

PODAJ RĄCZKĘ

 

Ruszyła akcja „ Podaj rączkę”, którą zorganizowała klasa 7c wraz z rodzicami. Zbiórka miała na celu pozyskanie środków na zakup prezentów świątecznych dla najbardziej potrzebujących dzieci                        w szkole. Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu akcji i tym, którzy zakupując słodkie przekąski wspomogli naszą inicjatywę. Kolejny etap zbiórki to kiermasz z którego cały dochód zostanie przeznaczony na zakup prezentów dla najmłodszych. Gorąco zapraszamy.

GALERIA

Anna Posadzińska – wychowawca klasy 7c

 

 ,,A song for You’’

eTwinning to społeczność szkolna, gromadząca szkoły z całej Europy, współpracująca za pomocą mediów elektronicznych.

Projekt ,,A song for You’’  powstał w odpowiedzi na muzyczne oraz językowe zainteresowania uczniów naszej szkoły.  Głównym celem projektu jest doskonalenie umiejętności językowych oraz rozwijanie muzycznych  uzdolnień uczniów. W każdym dziecku drzemie jakiś talent, każdy ma inne potrzeby rozwojowe, możliwości i pasje. Dlatego postanowiliśmy umożliwić im poznanie i rozwijanie nie zawsze jeszcze odkrytych talentów. Do projektu dołączyły szkoły z Rumunii, Włoch, Turcji oraz Grecji. Zadaniem każdej ze szkół jest przygotowanie kilku piosenek w języku angielskim, nagranie ich oraz zamieszczenie na platformie współpracy TwinSpace.

Po zrealizowaniu projektu uczniowie poszerzą swoją wiedzę i umiejętności międzyprzedmiotowe, nauczą się odpowiedzialności za pracę własną i swojego zespołu oraz udoskonalą umiejętności autoprezentacji  i współpracy w grupie.

 

Zapraszamy na stronę projektu oraz do galerii zdjęć.

https://twinspace.etwinning.net/47770/pages/page/303859

GALERIA

Opiekunami projektu są: Aneta Kluska-Naszora i Tomasz Wyrzykowski