Saturday the 23rd - Administrator: fiksam@wp.pl - Hostgator Coupon
  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sp2wT@interia.pl

  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sp2wT@interia.pl

  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sp2wT@interia.pl

  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sp2wT@interia.pl

Rok szkolny 2017/2018  uznano za rozpoczęty!

4 września o godzinie 9.00, po dwumiesięcznej  przerwie wakacyjnej, zadzwonił  dzwonek w Szkole Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Trzciance.

Wszyscy uczniowie, nauczyciele, rodzice, opiekunowie, zgromadzili się w sali sportowej, by wspólnie przywitać nowy rok szkolny 2017/2018. Szczególnie ciepło, wszystkich gości , przywitał dyrektor szkoły, pan Rafał Kwiatkowski;  życząc uczniom samych sukcesów edukacyjnych, nauczycielom- radości z przekazywania wiedzy, rodzicom-cierpliwości i zadowolenia ze swoich pociech, pozostałym gościom, samych pozytywnych chwil w życiu.

Nowy rok szkolny przywitał również występ wokalny uczniów szkoły, który swoim jakże pięknym brzmieniem, zaraził entuzjazmem i chęcią  do pracy.  Wysłuchawszy występu grupy, uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas.

GALERIA

 

Narodowe Czytanie „Quo vadis”

 

                        W dniu 08 września 2017 r. młodzież z klas VII a oraz II a i III a z oddziałów gimnazjalnych pod opieką nauczycieli religii ks. Mariusza Domaradzkiego MS i br. Marka Pisa MS wzięła udział w Narodowym Czytaniu zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Trzcianka oraz Młodzieżowy Dom Kultury. W tym dniu udaliśmy się na Plac pod Platanem aby wysłuchać fragmentów lektury szkolnej pt.: „ Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.
                        Akcja Narodowe Czytanie została zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta RP, a jej głównym celem jest popularyzacja czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami literatury polskiej.

Piękna, piątkowa pogoda oraz barwne kreacje osób czytających dzieło S. Wyspiańskiego przeniosły zgromadzonych słuchaczy na wesele do podkrakowskiej wsi Bronowice.

 

Br. Marek Pis MS

Bezpieczne wakacje!

 

Dnia 20.06.2017 mieliśmy w szkole nietypowych gości.

Zawitały do nas Hokus i Portos- policyjne psy wraz ze swoimi przewodnikami st.asp.Ireneuszem Kupis i st.sierż.Michałem Woźnickim.

A wszystko to dzięki pomocy i zaangażowaniu pana Kierownika Referatu Prewencji st. asp.Bernarda Cimciocha, dzielnicowego mł.asp.Marcina Czechowicza oraz zastępcy komendanta podkom. Jakuba Namerła.

  Głównym celem spotkania było przypomnienie naszym uczniom  podstawowych zasad bezpieczeństwa. Jest to szczególnie ważne w okresie  wakacji, kiedy bardzo często nasze pociech spędzają czas wolny nad wodą, na spacerach… lub zostają same w domu. 

Panowie poza bardzo ciekawą prezentacją multimedialną na temat bezpieczeństwa, przygotowali pokaz umiejętności szkolonych psów policyjnych. Pieski zaprezentowały pokaz posłuszeństwa i atak.

Mamy nadzieję, że dzięki innej -tym razem- formie przygotowanego spotkania uczniowie na dłużej zapamiętają oraz będą przestrzegać  zasad bezpieczeństwa.

W tym również celu na szkolnym korytarzu przygotowana została gazetka ścienna- zachęcamy do poczytania!

Przypomniałyśmy tam również najważniejsze numery alarmowe przydatne w sytuacjach kryzysowych.

Życzymy wszystkim wspaniałych, słonecznych, wesołych…. a przede wszystkim BEZPIECZNYCH WAKACJI!

GALERIA

Izabela Bodoń

Irena Zborowska

Eliza Wołoszyn

KODAKU CZWARTAKU

W maju 2017 r. SP2 w Trzciance zakwalifikowała się do projektu „Fajne granty”

     Projekt jest skierowany do uczniów klasy 4 oraz ich młodszego rodzeństwa. Celem przewodnim jest integracja środowiska szkolnego oraz wprowadzenie do świata programowania z wykorzystaniem gry SCOTTIE GO!.  Dlaczego jest skierowany do obecnej klasy czwartej?  Odpowiedź jest prosta. Zależy nam na tym, aby dzieci nie zniechęcić do programowania. SCOTTIE GO!  ma bawić ucząc i uczyć bawiąc. Dzięki grze zaszczepienie cennych umiejętności, takich jak logiczne myślenie, planowanie, precyzyjne prezentowanie myśli czy praca w grupie przyniesie korzyści uczniom nie tylko w szkole, ale i w życiu codziennym.  Będzie to możliwe dzięki połączeniu gry planszowej i mobilnej. Całość polega na sterowaniu tytułowym bohaterem za pomocą ułożonych klocków. Najpierw program „piszemy”, układając w odpowiedni sposób klocki, później za pomocą aplikacji skanujemy go i sprawdzamy czy wszystko poszło zgodnie z planem. Wykonanie zadania wymaga pracy w zespole 2-3 osobowym. Dlaczego z mama i tatą? Odpowiedź jest prosta- zależy nam na integracji całej rodziny i wzmocnieniu wychowawczej roli szkoły.

 

WYCIECZKA DO PARKU LINOWEGO

W ramach poprawy kondycji fizycznej i przezwyciężenia własnych słabości, a zarazem wspaniałej zabawy,  w dniu 20 czerwca 2017 roku klasa VI b  pod opieką pani Izabeli Bodoń i Ireny Zborowskiej,  wybrała się na wycieczkę do Parku Linowego na Płotkach w Pile. Celem wycieczki był przede wszystkim: stały rozwój fizyczny; troska o zdrowie i kondycję fizyczną oraz nauka zdrowego stylu życia.  Najpierw mogliśmy korzystać z dodatkowych atrakcji znajdujących się w parku:  plac zabaw i siłownia. Następnie , aby nabrać siły skonsumowaliśmy kiełbaski  z ogniska. Olbrzymie wrażenie i radość uczestników wycieczki sprawiło rozmieszczenie tras o różnych stopniach trudności i wysokości. Naszą trasą do pokonania była trasa niebieska. Po kilkudziesięciu minutach, każdy został ubrany w uprząż asekuracyjną i ruszyliśmy na trasę. Większości przyszło to bez większych problemów. Inni-pomimo niewielkich trudności również ją pokonali. Pobyt w parku zapewnił nam wiele niezapomnianych wrażeń, trochę adrenaliny i wysiłek na świeżym powietrzu. Zabawy w parku linowym uczą opanowania, odpowiedzialności, technik utrzymania równowagi oraz przełamują barierę lęku wysokości czy strachu. Już dzisiaj zaplanowaliśmy kolejny wyjazd w przyszłym roku szkolnym.

GALERIA

OPIEKUNOWIE:

IRENA ZBOROWSKA

IZABELA BODOŃ