Tuesday the 24th - Administrator: fiksam@wp.pl - Hostgator Coupon
  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sp2wT@interia.pl

  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sp2wT@interia.pl

  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sp2wT@interia.pl

  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sp2wT@interia.pl

Surwiwal w lesie

            23 września uczniowie klas czwartych wzięli udział w zajęciach terenowych, które odbyły się na „starej” plaży nad Jeziorem Sarcz. Warsztaty trwały 2 godziny. Prowadzone były przez pana Marka Maluśkiewicza i Jego współpracowników z Fundacji „POLEM LASEM”. Kierowane były do wszystkich zainteresowanych tematem.  Opiekę nad uczniami naszej szkoły sprawowała pani Małgorzata Chromiec oraz rodzice, którzy przyprowadzili swoje pociechy i zostali z Nami na warsztatach.                                                         Podczas zajęć terenowych dzieci dowiedziały się, czym jest psychologia przetrwania, poznały przydatny sprzęt na wyprawy do lasu i nie tylko. Utrwaliły sobie kierunki geograficzne świata oraz sposoby ich wyznaczania. Miały możliwość samodzielnie wzniecić ogień za pomocą krzemienia przy wskazówkach prowadzących, aby wspólnie rozpalić ognisko. Spróbowały również, jak leży się na hamaku.

Dodatkowo po warsztatach odbyły się obserwacje ptaków nad brzegiem jeziora Sarcz.

Na kolejną wycieczkę umówiliśmy się w październiku.

GALERIA

                                                                                                              Opiekun grupy

                                                                                                          Małgorzata Chromiec