Tuesday the 24th - Administrator: fiksam@wp.pl - Hostgator Coupon
  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sp2wT@interia.pl

  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sp2wT@interia.pl

  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sp2wT@interia.pl

  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sp2wT@interia.pl

WYCIECZKA WOKÓŁ JEZIORA SARCZ

           

            W sobotę, 16 września, uczniowie klas czwartych oraz szóstych w ramach dodatkowych zajęć rozwijających zainteresowania przyrodą,  wzięli udział w wycieczce pieszej wokół Jeziora Sarcz w Trzciance. Opiekę na dziećmi sprawowała p. Małgorzata Chromiec.

Wycieczka odbyła się przy współpracy z  Fundacją „POLEM, LASEM…”. Była pomysłem na to,  jak spędzić ostatnią sobotę tego lata aktywnie. Startowaliśmy  o godzinie 10:00 ze „starej” plaży. Trasa o długości ok. 6 km poprowadziła wokół jeziora – polnymi i leśnymi drogami. Tradycyjnie podczas wycieczki odbywały się  pogadanki i obserwacje, a uwieńczeniem imprezy było wspólne ognisko. Zakończenie imprezy nastąpiło o godz. 14:00, po odbiorze dzieci przez rodziców. Udział w wycieczce był bezpłatny .

            Uczniowie mieli okazję obserwować ptaki wodne na jeziorze, zmierzyć się z wyznaczaniem kierunków geograficznych świata, popracować z mapą oraz obliczyć obwód pnia drzewa, będącego pomnikiem przyrody.

            Wszyscy trochę zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domów. Szykujemy się już na zajęcia w terenie, 23 września oraz kolejną, zapowiedzianą na październik wycieczkę terenową.

GALERIA

 Opiekun grupy

  Małgorzata Chromiec